Léčebné procedury

Úvod » MEDI-SPA Procedury » Léčebné procedury

Pravidelná péče o zdraví se vyplatí

S jakými léčebnými procedurami se můžete u nás setkat? V resortu Medical Spa klientům nabízíme širokou škálu v oblasti elektroléčby. Jedná se o velmi efektivní léčbu, která má široké využití v ortopedii u akutních i chronických onemocnění pohybového aparátu. Dalšími léčebnými metodami, se kterými se klienti setkají, jsou například terapie molekulárním vodíkem a oxygenoterapie. Při suché CO2 lázni vás zabalíme do speciálního vaku naplněného plynným oxidem uhličitým. Plyn se do těla vstřebává kůží, a tím dochází k prokrvení tkání, urychlení hojení a k regeneraci těla. Termoterapie je léčebná metoda, při níž se využívá lokálního působení tepla nebo chladu.

Elektroléčba

Elektroléčba patří k fyzikální terapii, při které je využíván léčebný účinek různých forem elektrické energie. Elektroléčba v převážné míře využívá své analgetické účinky, často zlepšuje krevní cirkulaci a výživu tkání, tlumí zánětlivou aktivitu a usnadňuje tak pohybové funkce. Princip elektroléčby spočívá ve stimulaci nervu a svalu střídavým elektrickým proudem různé frekvence a průběhu. Systém je vhodný pro podpůrnou fyzikální léčbu různých neurologických, ortopedických, interních a jiných onemocnění provázených bolestí a zvýšeným nebo sníženým svalovým napětím. Elektroléčba využívá působení nízko, středně a vysokofrekvenčního proudu na lidský organismus a je vhodným doplňkem ostatních fyzioterapeutických postupů. Druh elektroléčby určuje lékař.

Vysokovýkonový laser

Träbertovy proudy

TENS

Interferenční proudy

Diadynamik

Kombinovaná elektroléčba

Terapie molekulárním vodíkem

Molekulární vodík je nejmenší a nejdokonalejší molekula ve vesmíru, která nám může podpořit: zdraví, krásu, dlouhověkost. 
Účinnost a bezpečnost molekulárního vodíku je potvrzena klinickými studiemi.

Molekulární vodík je bezbarvý plyn, bez chuti a zápachu. Je tak malý, že proniká do celého těla a zasahuje do řady biochemických reakcí. Je to nejsilnější a selektivní antioxidant,  protizánětlivé a regenerační účinky. Pro tělo je přirozený, tvoří ho bakterie střevního traktu, a je naprosto bezpečný, nejsou evidovány nežádoucí účinky a jediným meziproduktem jeho reakcí je voda, která tělo hydratuje.

Inhalace vodíku s pitnou kúrou

Perličková koupel s molekulárním vodíkem

Klasická masáž částečná s molekulárním vodíkem

Relaxační masáž obličeje s molekulárním vodíkem

LÉČBA OXIDEM UHLIČITÝM (CO2)

Oxid uhličitý je bezbarvý plyn těžší než vzduch. Procedury využívající k léčení oxid uhličitý jsou velice účinné a mají výrazně pozitivní vliv na lidský organismus. V prémiovém resortu Medical Spa Lázně Bohdaneč můžete využít plynových injekcí, které ač jsou zprvu mírně nepříjemné, poskytují maximální a velmi rychlou úlevu od bolesti. Suchá uhličitá koupel je příjemná a relaxační procedura, při které je pacientovi navozen až euforický pocit a tendence ke spánku. Svým účinkem zajišťuje celkovou regeneraci či rekonvalescenci.

Suchá uhličitá koupel

LÉČBA KYSLÍKEM

Podstatou oxygenoterapie neboli kyslíkové terapie je vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci (až 90%) než v jaké je přítomný ve vzduchu. Vdechováním se zrychluje krevní oběh a více kyslíku se tedy dostává také do tkání. Buňky mohou produkovat více energie, dochází k jejich růstu a regeneraci a tím se zlepšuje hojení ran a celkově se zpomaluje proces stárnutí.

Oxygenoterapie

TERMOTERAPIE

Termoterapie je léčebná metoda, při níž se využívá lokálního působení tepla nebo chladu, které způsobuje rozšíření cév v místě působení a díky tomu dochází ke zvýšení prokrvení a celkovému uvolnění. Dochází také ke zrychlení metabolismu, z těla odcházejí toxické látky, čímž se zvyšuje celková odolnost organismu. Teplo či chlad poskytuje uvolnění bolestivých spasmů, kloubních blokád, často se využívá při léčbě revmatismu, degenerativních artróz, pomáhá zmírňovat bolesti, pozitivně ovlivňuje břišní koliky i záněty obličejových dutin.

Slatinný zábal v zábalové vaně***

Nácvik mobility rukou ve slatině

Rašelinový obklad

Teploobklad

Kondukční termoterapie