Vysokovýkonový laser si poradí se záněty kloubů, artrózou i otoky

Trápí-li vás artróza, záněty kloubů,  svalové spasmy, otoky, tenisový loket, syndrom zmrzlého ramene nebo patní ostruha, je vysokovýkonový laser to pravé pro vás.  V rozhovoru primářka a ortopedka z úseku léčebné péče MUDr. Eva Korcová prozradí, jak laser funguje, pro koho je vhodný a s čím pomůže.

Úvod » Vysokovýkonový laser si poradí se záněty kloubů, artrózou i otoky

ČÍM JE VYSOKOVÝKONOVÝ LASER SPECIÁLNÍ?

Jedná se o velmi efektivní léčbu, která má široké využití v ortopedii u akutních i chronických onemocnění pohybového aparátu, včetně poúrazových a pooperačních stavů a zánětlivých změn jako jsou artrózy a záněty kloubů, svalové spasmy, otoky, tenisový loket, syndrom zmrzlého ramene, patní ostruha a další.

CO PŘESNĚ OD PROCEDURY MŮŽEME ČEKAT A JAK FUNGUJE?

Revoluční laserová technologie zaručuje účinnou stimulaci tkání a receptorů bolesti až do hloubky 12 cm.

JAK PROBÍHÁ APLIKACE?

Ošetření vysokovýkonovým laserem se skládá ze dvou částí. První a kratší spočívá v průniku laserového paprsku v pulzním režimu do postižené tkáně s mimořádně účinným protibolestivým efektem.

Při druhé déle trvající aplikaci je v přístroji nastaven biostimulační režim spojený s průnikem laserového paprsku v kontinuálním režimu při skenování bolestivé oblasti těla terapeutem. Klient cítí prohřívání ošetřované oblasti.

JE PROCEDURA BOLESTIVÁ?

Během terapie klienti necítí žádnou bolest, naopak pocity pacienti popisují jako uklidňující a hřejivé. Laserové světlo zahájí proces hojení, v některých případech se stává, že za 6–24 hodin po ošetření objeví mírná bolest, která však rychle odezní.

KOLIK APLIKACÍ ZHRUBA DOPORUČUJETE?

Počet aplikací stanovuje vždy lékař individuálně dle potřeb klienta. Obvykle se doporučuje šest aplikací, dle rozpisu lékaře. Terapie může být i každý den. Pokud se chcete zbavit chronických či akutních bolestí, investice do laserové terapie se rozhodně vyplatí.

„Během terapie klienti necítí žádnou bolest, naopak pocity pacienti popisují jako uklidňující a hřejivé“.

„Pokud se chcete zbavit chronických či akutních bolestí, investice do laserové terapie se rozhodně vyplatí“.

CO MUSÍ PACIENT UDĚLAT PŘED TÍM, NEŽ MŮŽE VYUŽÍT VYSOKOVÝKONOVÝ LASER?

Před absolvováním první procedury projde pacient lékařskou konzultací, při které lékař indikuje laserovou terapii a připraví léčebný plán. Vše se urychlí, když klient přinese již vyplněný dotazník k posouzení zdravotního stavu. Ten si lze stáhnout na webu medi-spa.cz nebo je k dispozici na recepci Medical Spa. Vyšetření lékařem je zpoplatněno 300 Kč.

JE TATO LÉČBA PRO NĚKOHO NEVHODNÁ?

Neměli by ji podstupovat pacienti s horečnatým a nádorovým onemocnění. Není vhodné podstoupit léčbu laserem, ani když má klient tetování. Léčbou nesmí projít ani těhotné ženy a pacienty s fotosenzitivou či epilepsií. Pokud má žena menstruaci, nemůže léčba probíhat v oblasti pánve a bederní páteře. Ošetření nesmí probíhat nad endokrinními žlázami ani v oblasti očí.